Náš web používá soubory cookie, pomocí kterých Vám poskytujeme lepší služby. Zajímá mě víc.

SOUHLASÍM
Menu

Partneři Mint Investments zakládají fond pro nájemní bydlení

16.11.2020

Partneři Mint založili fond s názvem MINT rezidenční fond SICAV, jednající na účet podfondu MINT I. rezidenční podfond SICAV. Tento podfond je zaměřen na nájemní bydlení a jeho cílem je investovat v ekonomicky silných tuzemských aglomeracích – zejména v Praze a v Brně.

V České republice jde o vůbec první fond pro drobné investory zaměřený na nájemní bydlení. Podfond již získal první akvizici: projekt Mint Living Brno Campus v jihomoravské metropoli za více než 500 mil. Kč, jenž nabízí 120 převážně malometrážních bytů a také kancelářské a maloobchodní plochy. Všechny bytové domy, které podfond v budoucnu získá, budou spadat pod jednotnou značku Mint Living. MINT I. rezidenční podfond SICAV je otevřeným podfondem určeným pro širokou veřejnost s cílenou výkonností 4 – 5 % ročně. Zakladatelé podfondu nicméně očekávají ještě vyšší zhodnocování, a to na úrovni 6 – 9 % ročně. Podfond nabízí investorům měsíční likviditu a měsíční přeceňování majetku. Minimální investicí je 500 korun. Hodnota jedné investiční akcie měla na konci října 2020 hodnotu 1 korunu. „Naším dlouhodobým cílem je být lídrem v dynamicky se rozvíjejícím segmentu moderního nájemního bydlení.

Chceme, aby široká veřejnost náš fond vnímala jako pronajímatele první volby v ekonomicky silných aglomeracích,“ uvedl partner skupiny Mint Investments a jeden ze zakladatelů fondu Radim Bajgar.

Do podfondu se budou kupovat především novostavby nájemních bytových domů s nejméně stovkou bytů, které jsou už při projektování a výstavbě plánovány právě pro nájemní bydlení a které budou kompletně vybaveny. Fond jedná s několika developery, kteří by v českých metropolích stavěli pro podfond projekty na míru – jak z hlediska skladby bytů, tak i jejich velikosti. Investice do bydlení je podle Radima Bajgara pro širokou veřejnost daleko srozumitelnější než investice do komerčních nemovitostí.

„Protože jsme v České republice prvním veřejným fondem pro drobné investory zaměřeným na nájemní bydlení, chceme tento specifický trh aktivně formovat – a to jak investičně, tak i z hlediska standardu. Investoři s námi mohou na rychlém vývoji v tomto segmentu nemovitostí vydělat. Je to jednodušší než si vzít hypotéku na investiční byt a pak se potýkat s jeho pronájmem a správou. Pro spoustu lidí může být koupě investičních akcií v našem podfondu mnohem atraktivnější. V porovnání s komerčními nemovitostmi je rezidenční segment výrazně méně závislý na ekonomickém cyklu a poměr výnosu a neseného rizika považujeme za atraktivnější,“ komentuje Radim Bajgar.

Close