Náš web používá soubory cookie, pomocí kterých Vám poskytujeme lepší služby. Zajímá mě víc.

SOUHLASÍM
Menu

Rekonstrukce ulice Na Valech

24.06.2013

Společnost Mint Investments, investor Společenského a obchodního centra Breda & Weinstein, na vlastní náklady provedla rekonstrukci ulice Na Valech v Opavě. Důvodem byl její současný a nevyhovující, místy až havarijní stav. Stavební práce probíhaly v období 15.4.2013 - 13.6.2013 a vyšplhaly se na necelé 3 mil. Kč.

Předmětem stavby byly stavební úpravy parterů – komunikací, přihlehlých chodníků a ostatních zpevněných ploch v západní části historického centra města Opavy. Zrealizovaly se také nové zatravněné plochy a rekultivovaly stávající. V rámci stavby byla vyřešena rekonstrukce vozovky a přihlehlých chodníků včetně provedení nového krytu i podkladních vrstev. Stavba měla za úkol zlepšit pohodlí občanů města a zpříjemnit přístup do blízkého Společenského a obchodního centra Breda & Weinstein. V rámci navržených dopravně technických opatření bylo dbáno na maximální možné zachování příjezdu k jednotlivým nemovitostem ve stavbou dotčených lokalitách.

Město Opava poskytlo žulové kostky, které byly položeny na malém úseku dané komunikace. Technické služby na ulici dále vybudovaly zcela nové veřejné osvětlení. V rámci této akce bylo osazeno celkem 6 svítidel.

Radim Bajgar, ředitel společnosti Mint Investments, k rekonstrukci uvedl: “Po otevření Společenského centra Breda & Weinstein nás jako zodpovědného investora velmi mrzela hrůzostrašná kvalita povrchů v ulici Na Valech.

Vzhledem k napjatým veřejným rozpočtům nám nezbylo, než její opravu z velké části zainvestovat a provést v naší režii. Naším cílem je, aby lidé do našeho centra nejezdili pouze autem, ale především přicházeli pěsky či kolmo, přičemž jim k tomu chceme poskytnout maximální komfort. Věřím, že stejně jako realizace Společenského centra Breda & Weinstein, tak i oprava ulice Na Valech zvýší pohodu a kvalitu života v historickém centru Opavy.”

Close