Náš web používá soubory cookie, pomocí kterých Vám poskytujeme lepší služby. Zajímá mě víc.

SOUHLASÍM
Menu

Mint Investments získala Palác Euro a Palác Astra

01.09.2014

Na konci června letošního roku dokončila skupina Mint Investments akvizici Paláce Euro a Paláce Astra na Václavském náměstí. Mint pořídil tyto nemovitosti jako dlouhodobou investici pro své privátní investory. Celková hodnota transakce přesáhla 40 milionů Euro a prodávajícím byla irská skupina Avestus Cap ital Partners.

Mint plánuje s nemovitostmi velmi aktivně pracovat při využití integrované nemovitostní investiční platformy, jíž Mint disponuje, s cílem maximalizace dlouhodobých příjmů a hodnoty těchto jedinečných nemovitostí.

Palác Euro a sousedící Palác Astra nabízejí dohromady přes 6.000 m² pronajímatelné plochy. Palác Euro a Palác Astra jako jedny z mála staveb na Václavském náměstí nabízí prvotřídní kancelářské a maloobchodní plochy. Budovy se nacházejí v dolní části Václavského náměstí, v zóně tzv. zlatého kříže. Místo, kde se kříží Václavské náměstí a ulice Na Příkopě a 28. října, je považováno za vůbec nejlukrativnější obchodní lokalitu v České republice a celé střední Evropě.

Palác Euro byl postaven v roce 2002 a uzavírá na západní straně spodní část Václavského náměstí. Budova se pyšní transparentním skleněným pláštěm a zlatou věží. Vyniká též svou výbornou dostupností, vchod do stanice metra Můstek (trasa A a B) se nachází přímo vedle recepce. Hned po svém dokončení v roce 2002 získal Palác Euro několik významných architektonických ocenění: Grad Prix Obce architektů v kategorii novostavba, čestné uznání Ceny Piranesi a v roce 2003 se dostal mezi finalisty Evropské ceny za současnou architekturu / Mies van der Rohe Award. Autory Paláce Euro jsou ateliéry Omicron – K a DaM.

Mint Investments Group
Mint Investments Group
Mint Investments Group
Mint Investments Group

Palác Astra, původně nazývaný Lindtův dům, je první funkcionalistickou budovou postavenou v roce 1925-27 na území Prahy podle projektu architekta Ludvíka Kysely pro továrníka a obchodníka s umělými květinami Augusta Lindta.  Zajímavostí stavby je spojení progresivního funkcionalistického konceptu budovy s pseudo-rokokovou štukovou výzdobou bývalé kavárny Astra v 1. patře a vinárny Cariocca v 1. suterénu od berlínského architekta Paula Sydowa. Architekt Ludvík Kysela se údajně při navrhování budovy inspiroval dvěma tabulkami čokolády – tmavou a bílou, které spojil zadními stranami k sobě. V roce 2011 byl Palác kompletně, avšak citlivě zrekonstruován.

O skupině Mint Investments

Skupina Mint Investments se od svého založení v roce 2002 stala lídrem v oblasti investic do nemovitostí a zřizování a správy nemovitostních private equity fondů ve střední Evropě. S více než 500 miliony eur spravovanými v sedmi uzavřených fondech Mint Investments investuje a spravuje aktiva celé řady největších evropských a severoamerických institucionálních investorů a velkých středevropských privátních investorů.

Mint Investments nabízí služby ve střední Evropě unikátní integrované nemovitostní investiční platformy, jeho týmy pokrývají investment management, development, asset management, pronájem a komerční správu nemovitostí. Skupina Mint Investments představuje více než 50 profesionálů se sídlem v Praze, Bratislavě, Plzni, Opavě, Olomouci, Mostě a Trenčíně pokrývající Českou republiku, Slovensko a jižní Polsko. Všichni partneři a ředitelé jednotlivých divizí v minulosti pracovali pro významné anglo-saské instituce doma nebo v zahraničí.

Naše skupina je ve středoevropském regionu velice dobře známá také prostřednictvím svých dceřiných společností CSIA (Czech and Slovak Investments Advisors) a DEVELON.

Close