Náš web používá soubory cookie, pomocí kterých Vám poskytujeme lepší služby. Zajímá mě víc.

SOUHLASÍM
Menu

Výstavba projektu Metropolis zahájena

03.05.2021

Ke dni startu výstavby je v projektu prodáno téměř 40% rezidenčních jednotek. Projekt Metropolis, který přímo v srdci nového downtownu buduje společnost Mint Investments, dosáhl dnes významný milník. Na rohové parcele, na křižovatce ulic Bottova - Chalupkova, společnost odstartovala přípravné aktivity a projekt vstoupil do fáze realizace. I přes situaci, ztížené epidemickou situací, projektový tým pracoval v plném nasazení, díky čemuž se projekt vyvíjí v souladu s plánovaným harmonogramem a výstavba začíná v přesně stanoveném termínu.

Developer rezidenčního projektu Metropolis zahájil přípravné práce k výstavbě projektu.
Stavební pozemek, na kterém dnes začali s prvním výkopem, byl oplocený přibližně před dvěma týdny. Následně proběhly geodetické měření, na jejichž základě se dne 3. května začalo s výkopovými pracemi. Termín ukončení podzemních prací spojených se zakládáním stavby a výstavbou spodní stavby projektu Metropolis je plánovaných přibližně o devět měsíců, čili na začátek roku 2022. Při výstavbě Metropolis klade developer vysoké nároky na materiálové řešení, které musí být v souladu nejen s estetickými, ale i kvalitativními a funkčními požadavky. I proto realizací už spodní stavby projektu pověřil zkušenou stavební společnost.

Ke dni vydání této tiskové zprávy je prodaných 111 jednotek z celkového počtu 298, čímž byla splněna požadovaná podmínka na předprodej. V projektu se nacházejí byty a apartmány s předzahrádkami, balkony a terasami. Zastoupeny jsou všechny kategorie od 1 + kk až po 5 + kk, přičemž je poměrně stejný zájem ze strany investorů tak ze strany zájemců o vlastní bydlení.

"Klienti, kteří si koupili bydlení v tomto projektu, se rozhodli hlavně na základě prémiové lokality a vysokého standardu projektu. Nejvyšší nominální růst cen v novém Downtownu správnost jejich rozhodnutí potvrzuje," říká Filip Žoldák ze společnosti Herrys.

Ceny nemovitostí v dané lokalitě meziročně vzrostly o více než 10%. Odhadovaná inflace, nedostatek stavební pracovní síly, zdražování stavebních materiálů v kombinaci s dobrou dostupností bydlení, všechny tyto faktory jsou předpokladem pro jejich pokračující růst.

"Metropolis je kvalitní produkt nejen z hlediska použitých materiálů a standardů, ale také z pohledu architektury, vnějšího vzhledu a co je důležité, samotných dispozičních řešení bytů a apartmánů. Tyto jsou navrhovány již od nejmenších jednotek s ohledem na dostatek úložných ploch, minimalizaci chodeb a hluchých prostorů, tak na bezproblémové zařízení bytů a jejich využívání. Efektivní řešení dispozic s důrazem na maximální využití má v konečném důsledku vliv na nízké náklady za správu a údržbu, "uvádí Sebastien Dejanovski ze společnosti Mint Investments.

Na otázku, proč se developer rozhodl stavět právě v této lokalitě, odpověděl
S. Dejanovski: "Trendy v bydlení směřují k renesanci městského života. Lidé chtějí mít vše po ruce. Je to neopakovatelná příležitost bydlet v centru a zároveň v nové moderní budově. Metropolis má úžasného genia loci a jeho obyvatelé budou mít vše v bezprostřední blízkosti. Nový downtown je místem s bezkonkurenční občanskou vybaveností a s dobrou dopravní dostupností."

"Ještě jen začínáme a více než třetina jednotek ve vysokém standardu je již vyprodána. Předprodej projektu jsme otevřeli na podzim minulého roku, oficiální prodej byl spuštěn v polovině března toho roku," řekla Linda Filová, projektová manažerka HERRYS.

Linda Filová také prozradila, co klienty nejvíce zajímá u Metropolis: "Nejvíce jich oslovuje samozřejmě lukrativní lokalita moderního downtownu, velmi pozitivně se vyjadřují k architektuře, nadčasový vzhled budovy je jim sympatický. Svou výškou působí oproti ostatním budovám komornější, ale zároveň moderně. Klientem se líbí pravidelné dispozice bytů, oceňují vysoký standard prvotřídní kvality, stropní chlazení a topení, které vytvářejí zdravější prostředí v bytě dále celodřevěné podlahy, elektricky ovládané venkovní žaluzie - takové vybavení nabízí Metropolis jako jediný ze všech projektů v této zóně. A vyzdvihla bych i recepci se službami concierge, která je velmi esteticky a funkčně navržena, ve velkorysém a prosvětleném vstupním prostoru, "řekla Linda Filová, projektová manažerka HERRYS.

Autorem architektonického návrhu je Ing. arch. MgA Juraj Sonlajtner z ateliéru City Work Architects. Budovu ve tvaru písmene "M" tvoří dvě zrcadlově otočené věže, které budou dosahovat výšku 63 metrů. V rámci podzemí jsou situovány parkovací stání a sklepní kobky, na prvních dvou podlažích budou obchodní prostory. Celková zastavěná plocha objektem je 2 985 m2, přičemž celková užitná plocha přinese 33 526 m2.

Na okolním pozemku proběhne rozsáhlá revitalizace prostředí, ve vnitrobloku vznikne semiprivátny park s dětským hřištěm, o celkové výměře 3 914 m2. Plánovaný termín dokončení projektu Metropolis je čtvrtý kvartál 2023.

Close