Náš web používá soubory cookie, pomocí kterých Vám poskytujeme lepší služby. Zajímá mě víc.

SOUHLASÍM
Menu

OC Laugaricio kupuje domácí investor

21.12.2016

Slovenský investor IAD Investments koupil prostřednictvím svého fondu Prvý realitný fond o.p.f. obchodní centrum Laugaricio v Trenčíně na Slovensku. Původními majiteli byli investoři zastoupení společností Mint Investments. Jedná se o letošní největší realitní transakci na Slovensku. Prodej zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. Kupujícího zastupovaly společnosti MiddleCap Partners v roli transakčního poradce a Havel, Holásek & Partners jako právní poradce. Transakce byla uzavřena 20. prosince 2016.

OC Laugaricio otevřelo v roce 2009 a je dominantním obchodním centrem trenčínského regionu. Spádová oblast s dojezdem do třiceti minut čítá zhruba 250 000 obyvatel. Na ploše 26 000 m² nabízí OC Laugaricio více než 120 značek. Mezi hlavní nájemce patří C&A, CCC, H&M, New Yorker a Reserved. OC Laugaricio nabízí možnost dalšího rozšíření o 15 000 m².

„Po nákupu kancelářských budov představuje akvizice OC Laugaricio naši první transakci v retailovém segmentu. Financování této akvizice poskytl syndikát složený z bank Slovenská Sporiteľňa a Komerční banka,“ říká Marián Fridrich, transakční manažer ve společnosti IAD Investments.

„Parametry OC Laugaricio a jeho další rozvojový potenciál představují výbornou příležitost pro další diverzifikaci portfolia našeho fondu,“ dodává Vladimír Bolek, portfolio manažer a člen představenstva ve společnosti IAD Investments.

Původním developerem OC Laugaricio byla skupina Mint Investments, jež centrum od vzniku spravovala a v této roli bude vystupovat pro nového majitele i nadále.

„U tohoto projektu stojíme od počátku a jsme tudíž rádi, že se budeme moci podílet i na jeho dalším rozvoji a případném rozšíření, což dále upevní pozici centra v trenčínském regionu,“ říká Radim Bajgar, partner ve společnosti Mint Investments.

Mint Investments Group
Mint Investments Group

„Tento prodej zapadá do kontextu širšího zájmu investorů o regionální nákupní centra a ukazuje, že v regionu střední a východní Evropy dnes domácí kapitál běžně konkuruje institucionálním hráčům ze západní Evropy,“ říká Alexander Rafajlovič, analytik v investičním týmu společnosti Cushman & Wakefield, která při prodeji zastupovala prodávajícího Mint Investments.

IAD Investments jako nejstarší slovenská správcovská společnost poskytuje finanční služby ve střední Evropě již od roku 1991. V rámci svého evropského působení spravuje aktiva na Slovensku, v České republice a Slovinsku v celkové hodnotě téměř 500 mil. EUR.

Za svých 25 let působení na trhu vybudovala společnost portfolio silných produktů a svým klientů nabízí správu investic v podílových fondech, spořící programy a individuální správu aktiv. Prodej finančních produktů probíhá prostřednictvím sítě finančních zprostředkovatelů a ve spolupráci s významnými mezinárodními finančními institucemi a bankami.

IAD Investments je členem SASS (Slovenská asociácia správcovských spoločností) a AKAT ČR (Asociace pro kapitálový trh ČR). Vysoká kvalita a profesionalita spravování podílových fondů je pravidelně oceňována v prestižních soutěžích finančních produktů Zlatá minca, Fincentrum&Forbes, Top fond Slovakia a World Finance Investment Management Awards. Další informace naleznete na www.iad.sk.

Skupina Mint Investments byla založena v roce 2002 jako společný podnik hlavních představitelů (Partnerů) této skupiny a dnes zahrnuje více než 50 profesionálů v oblasti nemovitostí. Mint nabízí služby integrované nemovitostní investiční platformy, která zajišťuje správu investic (Investment Management), správu aktiv (Asset Management), služby v oblasti rozvoje a výstavby (Development) a správy nemovitostí (Property Management) s cílem generovat investice s prvotřídním poměrem rizika a výnosu. Mint Investments k dnešnímu dni spravuje majetek v investiční hodnotě přes 600 milionů Euro ve dvou stávajících institucionálních fondech (QPPH a Realitní fond KB) a pěti uzavřených privátních fondech.

MiddleCap Partners je slovensko-česká poradenská společnost nabízející svým klientům širokou škálu finančních poradenských služeb v různých odvětvích. Specifickou expertizou společnosti MiddleCap je poradenství v odvětví nemovitostí, které zahrnuje poradenství při koupi, prodeji, financování a strukturování realitních transakcí a developerských projektů. www.middlecap.com

Havel, Holásek & Partners poskytuje v oblasti fúzí a akvizic širokospektrální poradenství v rámci projektů, které zahrnují vykonávání hloubkové prověrky při právní strukturalizaci transakcí, navrhování, sjednávání a uzavírání transakční dokumentace až po uzavření a následné sloučení získaných subjektů. V oblasti nemovitostí poskytuje právní poradenství při velkém množství transakcí, včetně poradenství pro realitní fondy, mezinárodní a místní developery při výstavbě rozsáhlých multifunkčních projektů na Slovensku a České republice.

 

Zdroj: www.cushmanwakefield.cz

Close