Náš web používá soubory cookie, pomocí kterých Vám poskytujeme lepší služby. Zajímá mě víc.

SOUHLASÍM
Menu

Konopiště Resort - Villa Kaplický

13.06.2011

V loňském roce jsme vás každý měsíc postupně seznamovali s kolekcí soudobé architekturyprojektu Konopiště Resort.

Nadčasová moderní architektura, kterou pro resort navrhlo celkem 11 renomovaných architektů a architektek, je jednou z předností tohoto projektu. Za první republiky bylo zvykem, aby díla autorů nosila jejich jména, popřípadě jména majitelů. Architekt byl považován za důležitou součást vytváření historie. Tvůrci resortu navázali na tuto nádhernou tradici. Resort má ve své kolekci vedle společenského klubu Volavka dva apartmánové domy Kunc a Maura, 15 rodinných domů Maura a 21 Majestátních vil, mezi nimiž je Vila Stempel, Vila Sládeček, Vila Eichler, Vila Kavánová, Vila Palaščák, Vila Fránek, Vila Lampa, Vila Bachleda a právě nadešel čas vám představit poslední z Majestátních vil.

VILA KAPLICKÝ od Future Systems Jana Kaplického.

Jan Kaplický nepotřebuje velké představování, ale přesto se domníváme, že jeho dílo není v Čechách úplně známo. Jeho důležitost je avšak všeobecně akceptovaná a v povědomí lidí je právě on tím světově nejznámějším architektem českého původu.

 

Málokdo ale například tuší, že Jan Kaplický s Future Systems byli jediní architekti, kteří pracovali pro NASA. Je spousta dalších projektů, o kterých se v Čechách neví a je to škoda, ale ani to již nebude trvat dlouho. V těchto dnech se již pilují detaily připravované výstavy Jana Kaplického v Centru Současného Umění DOX v Praze 7.

Leoš Válka s celým svým týmem vyvíjí maximální snahu pro to, aby se zdejší veřejnost o tomto geniálním architektovi, vizionáři a fantastickém člověku dozvěděla více a mohla ho tak skutečně docenit. Výstavu navrhuje a se svým týmem realizuje arch. Eva Jiřičná v úzké spolupráci s paní Eliškou Kaplickou a rozsáhlou skupinou zahraničních odborníků. Resort Living zapůjčila originály modelů obou návrhů pro Konopiště Resort a tudíž budete mít možnost spatřit Vilu Kaplický a Klub Volavka tak, jak je vymodeloval sám Jan Kaplický se svým dvorním modelářem v Londýně.

Close