Náš web používá soubory cookie, pomocí kterých Vám poskytujeme lepší služby. Zajímá mě víc.

SOUHLASÍM
Menu

Titul Stavba roku 2013 pro SC Breda & Weinstein

14.10.2013

Ve čtvrtek 10. října 2013 proběhlo v Senátu Parlamentu ČR slavnostní vyhlášení výsledků prestižní soutěže Stavba roku 2013.

Vyhlašovateli jsou Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě, Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Ministerstvo průmyslu a obchodu a Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. Letos to je to po jednadvacáté, co se nejlepší stavby realizované na území České republiky utkaly o titul Stavba roku. Porota vybírala z 54 přihlášených projektů, z nichž se do finále probojovalo 16.

Společenské centrum Breda & Weinstein získalo titul Stavba roku 2013 za velkorysou proměnu vysloužilého pivovaru na nové společenské a obchodní centrum města se zřetelem k citlivému urbanistickému řešení.

Je to již čtvrté ocenění, které centrum v soutěžích získalo. Po Čestném uznání z Grand Prix architektů, Čestném uznání a Ceně laické veřejnosti ze Stavby Moravskoslezského kraje, je toto další, velmi cenný triumf.

 

Radim Bajgar, ředitel společnosti Mint Investments, k ocenění uvedl:

„V Mintu jsme se snažili přistupovat k přestavbě pivovaru s velkou pokorou, i když zakomponování krásných starých budov do nového celku bylo velmi komplikované, jak komerčně, tak stavebně a znamenalo mnoho kompromisů. Také někteří z našich nájemců se při výstavbě svých provozoven řádně zapotili a za jejich houževnatost si také zaslouží poděkování. Po necelém roce od otevření se ale jeví, že se nám naše společné dílo docela povedlo a líbí se laické i odborné veřejnosti, což je poměrně výjimečný výsledek. Tímto všem děkujeme za přízeň a podporu.“

Close