Náš web používá soubory cookie, pomocí kterých Vám poskytujeme lepší služby. Zajímá mě víc.

SOUHLASÍM
Menu

Společnost AEW úspěšně prodala International Business Center

16.07.2017

CBRE zastupovala společnost AEW Europe, nadnárodní realitní společnost spravující nemovitosti v hodnotě přesahující 60 miliard EUR, při prodeji International Business Center (IBC). Kupcem se stala Mint Investments, středoevropská investiční realitní společnost zastupující skupinu soukromých investorů. AEW spolupracovala s poradci CBRE, Havel, Holásek & Partners a Mazars. Společnost Mint Investments pracovala s poradci Mareš Partners a EY.

International Business Center, postavené v roce 1993, nabízí přibližně 23 800 m² plochy k pronájmu a 299 parkovacích míst. IBC se nachází v blízkosti hotelu Hilton, v samotném srdci rozvíjejícího se Karlína. Jedná se o ikonickou budovu s devíti nadzemními a dvěma podzemními podlažími. IBC je držitelem certifikátu BREEAM In Use Very Good.

"Bylo nám potěšením spolupracovat se společnostmi AEW a Mint a chtěl bych pogratulovat oběma týmům k uzavření tak důležité transakce. O tuto nemovitost projevila silný zájem široká řada investorů, což ukazuje na pokračující poptávku po kvalitních nemovitostech v klíčových lokalitách, které jsou schopny zajistit robustní výnosy."

Chris Sheils, Head of Investment Properties společnosti CBRE

Mint Investments Group
Mint Investments Group

Celkové investiční objemy dosáhly téměř 2,1 miliardy EUR v první polovině roku 2017. Jednalo se o nejsilnější první pololetí v historii a v průběžném časovém rámci 12 měsíců dosáhly objemy do konce druhého čtvrtletí nový rekord 4,9 miliardy EUR.

 

 

 

V první polovině roku 2017 trhu dominoval maloobchodní sektor s podílem 46 %, následoval kancelářský sektor s podílem 26 % na investičních objemech. Odhadujeme, že celkové investiční objemy v roce 2017 opět překročí hranici 3 miliard EUR.

Zdroj:  www.cbre.cz

Close