Náš web používá soubory cookie, pomocí kterých Vám poskytujeme lepší služby. Zajímá mě víc.

SOUHLASÍM
Menu

Tisková zpráva - Akvizice Olomouc City

11.10.2012

Realitní a investiční skupina Mint Investments řádně zaplatila vydraženou kupní cenu 373 milionů korun za obchodní centrum Olomouc City. Tím byla úspěšně dokončena historicky největší realitní transakce svého druhu v České republice. Jednalo se o nedobrovolnou dražbu obchodního centra s vyvolávací cenou 215 milionů korun, která proběhla pod taktovkou dražebníka Naxos a.s. v kapli Sacre Coeur. Prokázalo se, že i v České republice existují na trhu silní a flexibilní domácí investoři, kteří jsou schopni splatit takto vysokou částku v požadované 30denní lhůtě.

Sebastien Dejanovski, partner Mint Investments, k tomu uvedl: „Jsme rádi, že se nám podařilo získat do našeho portfolia tuto atraktivní nemovitost za takto zajímavou cenu. Uvedená obchodní transakce byla unikátní v mnoha ohledech; formou nedobrovolné dražby se ještě nikdy tak velký komplex neprodával. V současnosti jsou v centru kvalitní nájemci. Navíc jsme si jisti, že Olomouc City má i velký potenciál dalšího rozvoje. Z našeho pohledu je ovšem klíčové, že OC Olomouc City dokonale zapadá do našeho portfolia retailových nemovitostí. Mimochodem v současné době naše skupina spravuje obchodní centrum Laugaricio v Trenčíně, OC Rýnovka v Jablonci, Čestlice Retail Park a řadu dalších. Krátce před otevřením je také naše nové obchodní centrum Breda & Weinstein v Opavě. Je to projekt, na který jsme obzvláště hrdí, reprezentující náročnou výstavbu a development přímo v historickém centru města.“

Lukáš Schirl, partner skupiny zodpovědný za asset management, k akvizici OC Olomouc dodává: „Pokud jde o budoucnost centra budeme do něj investovat nejen naši práci, ale i další prostředky. Jakkoliv není možné v tuto chvíli být konkrétnější, chceme dalšími kroky maximálně využít silných stránek centra, jako je sousedství hypermarketu Globus nebo přítomnost velmi oblíbeného multikina Cinestar. Určitě budeme usilovat o rozšíření nabídky obchodů i služeb. Již nyní patří Olomouc City k nejoblíbenějším nákupním lokalitám v regionu, jsme si jisti, že do budoucna svou pozici dále upevní.“

O společnosti Mint Investments

Mint Investments je developerská a investiční realitní společnost s primárním zaměřením na oblast maloobchodu, kancelářských a rezidenčních nemovitostí. Mint se od roku 2004 podílel na 30 projektech v České republice a na Slovensku v celkové hodnotě přesahující 1 miliardu EUR. Mint realizuje své projekty společně s partnery, kterými jsou místní, mezinárodní, institucionální i privátní investoři. Společnost se většinou podílí i na vlastnictví daného projektu. Praktický přístup společnosti Mint Investments k aktivům, pronájmům i celkové správě realit umožňuje přesně definovat optimální využití jednotlivých nemovitostí. Snižování režijních nákladů, zlepšování struktury nájemců a rozumná správa souvisejících kapitálových investic, to vše vede ke zvyšování tržní hodnoty spravovaného majetku.

 

O obchodním centru Olomouc City

OC Olomouc City, jež zahájilo svůj provoz v roce 2005, je jedním z největších komplexů svého druhu v regionu střední Moravy. Leží na severozápadním okraji centra Olomouce podél Pražské ulice. Celková pronajatelná plocha činí přibližně 18 000 m². V současné době se zde nachází 70 obchodů, restaurací a dalších provozoven. Mezi hlavní nájemce patří například multikino CineStar, Sportisimo, Euronics, CCC, Reno, Gate a řada dalších.

Close