This website uses cookies to ensure you get the best experience. Read More.

Yes, I accept
Menu

Breda&Weinstein vstoupila do své druhé poloviny

16.07.2012

Přeměna objektu bývalého pivovaru Zlatovar v Opavě v moderní společenské centrum Breda & Weinstein vstoupila do své druhé poloviny. Zhotovitel stavby, společnost VCES a.s., totiž dokončil betonáž monolitických konstrukcí dvou nových objektů. Dokončení této důležité fáze projektu si v úterý 10. července 2012 připomněli zástupci zhotovitele, investora - společnosti Mint Investment a statutárního města Opava uložením symbolického posledního kubíku betonu na této stavbě.

V průběhu sedmi měsíců od listopadu 2011 do května 2012 bylo na stavbě společenského centra Breda & Weinstein Opava uloženo 22022 m³ betonu a 2937 tun oceli, které vytvořily konstrukce nových budov v prostorách tzv. Spodního a Horního dvora. Dalších více než 10000 m³ betonu bylo použito pro piloty, podkladové betony, věnce a další konstrukce v areálu stavby. Ve špičkových dnech bylo na stavbu dodáváno více než 600 m³ betonu, což představuje 100 automobilových domíchávačů denně. Jenom na realizaci monolitických konstrukcí dělníci a technici odpracovali přes 206 tisíc hodin, další desítky tisíc hodin pak při přestavbě původních budov. Přestože monolitářům nebylo v průběhu zimy nakloněno ani počasí a mrazy klesající pod -20°C a přívaly sněhu na dva týdny zastavily veškeré práce, podařilo se termín předání monolitických konstrukcí dodržet.

alt hoz
alt hoz

V současné době pokračují práce na rekonstrukci historických částí bývalého pivovaru – staré a nové sladovny, varny a spilky, které postupně získávají svoji novou tvář. Nově vybudované obchodní jednotky si již začínají přebírat jednotliví nájemci, kteří je budou dotvářet do finální podoby. Největší nároky klade probíhající stavba především na koordinaci jednotlivých činností v krátkém časovém období. Vždyť v současné době na stavbě pracuje téměř 500 lidí a v nejbližším období by se jejich počet měl navýšit na téměř 750 osob.

První zákazníky a návštěvníky nové společenské centrum Breda & Weinstein přivítá 15. listopadu letošního roku.

Close