OC Laugaricio kupuje domácí investor 21.12.2016

OC Laugaricio kupuje domácí investor

Slovenský investor IAD Investments koupil prostřednictvím svého fondu Prvý realitný fond o.p.f. obchodní centrum Laugaricio v Trenčíně na Slovensku. Původními majiteli byli investoři zastoupení společností Mint Investments. Jedná se o letošní největší realitní transakci na Slovensku. Prodej zprostředkovala realitně poradenská společnost Cushman & Wakefield. Kupujícího zastupovaly společnosti MiddleCap Partners v roli transakčního poradce a Havel, Holásek & Partners jako právní poradce. Transakce byla uzavřena 20. prosince 2016.

OC Laugaricio otevřelo v roce 2009 a je dominantním obchodním centrem trenčínského regionu. Spádová oblast s dojezdem do třiceti minut čítá zhruba 250 000 obyvatel. Na ploše 26 000 m2 nabízí OC Laugaricio více než 120 značek. Mezi hlavní nájemce patří C&A, CCC, H&M, New Yorker a Reserved. OC Laugaricio nabízí možnost dalšího rozšíření o 15 000 m2.

„Po nákupu kancelářských budov představuje akvizice OC Laugaricio naši první transakci v retailovém segmentu. Financování této akvizice poskytl syndikát složený z bank Slovenská Sporiteľňa a Komerční banka,“ říká Marián Fridrich, transakční manažer ve společnosti IAD Investments.

„Parametry OC Laugaricio a jeho další rozvojový potenciál představují výbornou příležitost pro další diverzifikaci portfolia našeho fondu,“ dodává Vladimír Bolek, portfolio manažer a člen představenstva ve společnosti IAD Investments.

Původním developerem OC Laugaricio byla skupina Mint Investments, jež centrum od vzniku spravovala a v této roli bude vystupovat pro nového majitele i nadále.

„U tohoto projektu stojíme od počátku a jsme tudíž rádi, že se budeme moci podílet i na jeho dalším rozvoji a případném rozšíření, což dále upevní pozici centra v trenčínském regionu,“ říká Radim Bajgar, partner ve společnosti Mint Investments.

„Tento prodej zapadá do kontextu širšího zájmu investorů o regionální nákupní centra a ukazuje, že v regionu střední a východní Evropy dnes domácí kapitál běžně konkuruje institucionálním hráčům ze západní Evropy,“ říká Alexander Rafajlovič, analytik v investičním týmu společnosti Cushman & Wakefield, která při prodeji zastupovala prodávajícího Mint Investments.

IAD Investments jako nejstarší slovenská správcovská společnost poskytuje finanční služby ve střední Evropě již od roku 1991. V rámci svého evropského působení spravuje aktiva na Slovensku, v České republice a Slovinsku v celkové hodnotě téměř 500 mil. EUR.

Za svých 25 let působení na trhu vybudovala společnost portfolio silných produktů a svým klientů nabízí správu investic v podílových fondech, spořící programy a individuální správu aktiv. Prodej finančních produktů probíhá prostřednictvím sítě finančních zprostředkovatelů a ve spolupráci s významnými mezinárodními finančními institucemi a bankami.

IAD Investments je členem SASS (Slovenská asociácia správcovských spoločností) a AKAT ČR (Asociace pro kapitálový trh ČR). Vysoká kvalita a profesionalita spravování podílových fondů je pravidelně oceňována v prestižních soutěžích finančních produktů Zlatá minca, Fincentrum&Forbes, Top fond Slovakia a World Finance Investment Management Awards. Další informace naleznete na www.iad.sk.

Skupina Mint Investments byla založena v roce 2002 jako společný podnik hlavních představitelů (Partnerů) této skupiny a dnes zahrnuje více než 50 profesionálů v oblasti nemovitostí. Mint nabízí služby integrované nemovitostní investiční platformy, která zajišťuje správu investic (Investment Management), správu aktiv (Asset Management), služby v oblasti rozvoje a výstavby (Development) a správy nemovitostí (Property Management) s cílem generovat investice s prvotřídním poměrem rizika a výnosu. Mint Investments k dnešnímu dni spravuje majetek v investiční hodnotě přes 600 milionů Euro ve dvou stávajících institucionálních fondech (QPPH a Realitní fond KB) a pěti uzavřených privátních fondech.

MiddleCap Partners je slovensko-česká poradenská společnost nabízející svým klientům širokou škálu finančních poradenských služeb v různých odvětvích. Specifickou expertizou společnosti MiddleCap je poradenství v odvětví nemovitostí, které zahrnuje poradenství při koupi, prodeji, financování a strukturování realitních transakcí a developerských projektů. www.middlecap.com

Havel, Holásek & Partners poskytuje v oblasti fúzí a akvizic širokospektrální poradenství v rámci projektů, které zahrnují vykonávání hloubkové prověrky při právní strukturalizaci transakcí, navrhování, sjednávání a uzavírání transakční dokumentace až po uzavření a následné sloučení získaných subjektů. V oblasti nemovitostí poskytuje právní poradenství při velkém množství transakcí, včetně poradenství pro realitní fondy, mezinárodní a místní developery při výstavbě rozsáhlých multifunkčních projektů na Slovensku a České republice.


Zdroj: www.cushmanwakefield.cz

© ARSYLINE 2017
Upozornění
Zavřít